Ondřej Vratislav Vyšehradský

Zwei, Glitchtet, Ufajr: Chapeau Rouge (5.10.2011)

06/10/2011 autor: OVV

Pro mě, jako ostřílenýho hatera, je vždycky těžší napsat report z dobrýho koncertu. Ne snad, že bych to dělal nerad, spíš je náročnější najít ty správný slova. Píšu to proto, že včerejší večírek v Chapeau Rouge patřil k tomu lepšímu, co jsem letos navštívil.

Zwei už jsem slyšel víckrát, koneckonců od prvních kroků po pubertu sleduju všechny projekty Lukáše Landy. Nezdráhám se říct, že jejich písničkářskej model se mi líbí. Včera ale byli kluci trochu ospalí..

Překvapením večera pro mě bylo trio Glitchtet. Basa, kytara a bicí. Abych se přiznal, tak současný post/cokoli scény nesleduju a nevím, jak moc jsou či nejsou kluci svý. Ale to je jedno, protože jim to hrálo. Jejich rock byl ten večer hodně dravej a uvolněnej. Stavěl na charismatu basový linky, zběsilejch bicích a více či méně experimentální kytaře. Z muziky jsem cejtil náladu psychadelie konce 60. let 20. století a v některejch pasážích mi dokonce vytanula analogie k freejazzu. A to ve smyslu, že v pojetí Glitchtetu se do stejný fáze dostává i rocková hudba. Bavilo mě to hodně.

Post/rockový Ufajr zůstávají více věrni vytyčenýmu žánru. Jejich smysl pro harmonii je uklidňující. A to i v těch řevnivějších pasážích. Na pražský poměry se jedná o výjimečnej úkaz. Na Ufajrech je slyšet, že hrajou dlouho. Na divácích bylo vidět, že je jejich hudba baví. A doufám, že to tak bude i dál.

Videa Ufajr: 001 | 002 | 003

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy: ,

Leave a Reply

Required fields are marked *