Ondřej Vratislav Vyšehradský

Podzimní smršť klipů 15. (TdB records speciál)

05/12/2011 autor: OVV

Dneska začnu trochu netradičně nehudebním klipem. Jedná se totiž o upoutávku na vskutku „světový“ nahrávací studio TdB records. Vede ho jistej Thomas de Balder a patrně to bude na Ostravsku pojem, protože se zdá, že o práci nemá nouzi. Stejně jako se kolikrát diví Jarda v Hudebních masakrech, divím se dneska i já, jak se někdo timhle může uživit. Jestli se totiž zdráhám o něčem někdy říct, že to je vyloženě sračka, tak v případě některejch klipů týhle firmy bych neváhal.

Hm.. Zní to jak reklama na to úplně nejvíc nejhustší studio v republice, co? Za každýho samozřejmě nejlíp vypovídá jeho práce a proto se radši koukněte na to, co TdB records plodí.

Nekuř toho tygra – Říjen /listopad 2011/

Nejnovější akvizicí je tohle. Už název kapely nám napovídá, že se nebude jednat o nic „světovýho“, ale nejsem povrchní a pustil si to. Ty voe.. Já vlastně ani nevim, jak bych to nazval. Domácí nahrávka to neni, ale ani klip to neni, i když tomu tak řikaj. Na základě kvality střihu a záběrů bych se pro takovýho režiséra fakt nerozhodnul. To bych radši udělal minimalistickej klip jako Sunbear.

Belraux – Perfect day /říjen 2011/

O tomhle chlápkovi se můžete dočíst, že prej spolupracuje s nějakym německym labelem. A že na podzim jel turné po pár německej městech. Nechci, aby to znělo, že jsem nějakej škarohlíd, ale skutečně to nechápu. No nic. Co se týče klipu z dílny pana Thomase de Baldera, tak už to neni tak debilní jako v případě Nekuř toho tygra, ale pořád je vidět, že ten člověk nemá moc režisérský a kameramanský voko. Je mi jasný, že každej nemůžeme umět všechno, ale proč někdo prodává svoje služby, když je neovládá?

Sweet Leopard – Lateness moll /listopad 2011/

Upřímně, o týhle kapele jsem si nic zjišťovat nechtěl. Tak zůstanu jenom u toho klipu. Co je ještě horšího než špatně nahraná a zazpívaná rocková balada vzor 1987 v roce 2011? Špatně natočenej klip k týhle upocený písničce s protagonistama, který vypadaj jak členové Guns N' Roses před 25 lety. Uff.

Slepí křováci – Discotheque /červenec, listopad 2011/

Jméno kapely Slepí křováci je ještě o chlup dementnější než Nekuř toho tygra. I když na názvy typu Stollice to samozřejmě zdaleka nemá. Mnozí považujou za český hudební dno komerci, ale myslim, že tohle je ještě o level níž. Nejhorší co může bejt je vtipná kapela, jejíž vtipy vyčpěly ještě předtim, než protagonisty napadly (jak jinak si vysvětlit odkaz na Rytmusův plytkej slogan „Čo Ti jebe?“ a skoro 15 let starej hit U2 z desky Pop?) Ad klip: Tohle vskutku filmový dílo mělo premiéru už v červenci, ale jak pokročila doba, pokročilo i technický zázemí TdB records a před pár týdny vypustili další vydání. Tentokrát ovšem ve Full HD kvalitě a s lepším zvukem. Borci! Jako sorry, ale pod tohle se rozumnej a uvědomělej jedinec, kterej má trochu přehled o tom, jak se dělaj klipy, nikdy, ale nikdy nemůže podepsat. Je mi smutno.

Jelikož jsem z týdle žumpy už trochu unavenej, dávám vám sem akorát odkaz na youtube profil Thomase de Baldera. Jste-li milovníky masakrů, tak tam ještě něco najdete. Můžu doporučit klip k písničce Ženy, rovněž od Slepejch křováků. Přeju příjemnou zábavu.

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *