Ondřej Vratislav Vyšehradský

Smršť klipů 16. (Marty68 speciál)

07/12/2011 autor: OVV

Jedním z lidí, který se v posledním roce vydatně vrhli na tvorbu klipů je fotograf a kameraman Martin Linhart aka Marty68. Kompletní výčet jeho práce můžete shlédnout na YouTube profilu. Myslim, že obecně lze říct, že se jedná o talentovanýho kameramana, kterej má cit pro působivej záběr. Ví, jak se točej v současnosti klipy venku a snaží se dosáhnout podobný kvality. Co se týče obsahu, tak samozřejmě nevim, nakolik ho dokáže ovlivnit, ale většinou je to nicmoc. Zkrátka – – jenom fasáda mi nestačí. Za letošek se může pochlubit několika zářezama, mimojiné i otřesnym a plytkym klipem pro Olgu Lounovou, nebo celkem pohodovym klipem pro River Jordan, kterej jsem už řešil v dřívějším díle. Na začátku prosince hned vyšly dokonce dvě jeho práce.

Loutky – Po roce zas /prosinec 2011/

Víte, já si moc na tu vánoční atmosféru nepotrpim. Vadí mi ta všeobecná mediální masáž a v tomhle ohledu vskutku sdílím kavárensko-intelektuální názor o vyprázdněnosti podstaty vánoc. Jedině skutečný křesťany dokážu pochopit, protože je to součást něčeho hlubšího v jejich životě. Ale všechno to, co se odehrává kolem vánoc v naší materialistický společnosti mi přijde směšný.. Ten neskutečnej patos! Ty písničky, koledy, koncerty, „klípky“, pohodička a super „atmoška“. Přitom hodně lidí tejden před štědrym dnem nemá ani jeden dárek pod stromeček. A teď rychle, ať nejsem za krkouna! Zavedený zpěváci a zpěvačky vydávaj vánoční kompilace s omšelejma koledama, nebo pro tu příležitost dokonce napsali písně nový. Mě to prostě přijde povrchní. Řikám to proto, abyste pochopili následující: Za nejhorší na novym klipu Loutek totiž považuju to, že je milej. Pěkně natočenej, sympatický kluci tam hrajou. Sálá z nich takový to křesťanský dobro. Navíc to ze začátku vypadá jak nějaká reklama na operátora, do toho ta melodie v duchu starejch dobrejch 60. let, kterou vydatně posiluje image kapely. Prostě je to hezounký. Taky to za těch pár dní vidělo skoro 5000 lidí. Co na tom, že to je sentimentální až na půdu…

Evelynne – D.N.A. /prosinec 2011/

Vzpomínám si, když Evelynne měli na BZ jenom pár příšernejch akustickej nahrávek. Rytmicky se rozpadaly snad v každym taktu a zpěv taky nepatřil do síně slávy. Proto pro mě jejich nový EPčko, který vzniklo pod vedením Spacoshe, dost překvapilo. Samozřejmě to na onu síň slávy zdaleka neni, ale progres slušnej. Novej klip mi přijde stejně přesvědčivej jako kapela sama. Takže ani moc ne. Beru to jako celkem působivou snahu o to říct, že jednou to bude skutečně dobrý.

Lunetic – Na vlnách /listopad 2011/

Jenom tak na okraj sem ještě dávám Martyho koncertní klip nejlepšího českýho boybandu. Jejich comeback se nese na vlnách celkem nevýraznýho rock/popu, ale já rádia neposlouchám, tak nevim, jak moc se jim podařilo dramaturgy oslovit. Nicméně – – sestřih klipu vyznívá stejně česky jako Lunetic. Všechno je ve stejný rovině a tak je to vlastně správně. Navíc pro tvůrce videa je to publicita jako řemen. Amen.

1 komentář | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

One Comment

  1. Pingback: Smršť klipů 19. « _karbo.

Leave a Reply

Required fields are marked *