Ondřej Vratislav Vyšehradský

Smršť klipů 19.

14/01/2012 autor: OVV

Calm Season – Make them happen /leden 2012/

Hned na Novej rok vypustila klip pražská indie-folková formace Calm Season. Make them happen už se po pražskejch klubech nějakej čas potuluje, ale písnička je to fajn. Klip je vlastně taky fajn. Opět z dílny Martyho68 (viz předchozí díl Smrště klipů) a opět je zde vidět jeho typická ruka. Celkově do sebe všechno zapadá, i když se nemůžu nepodivit nad tou éteričností servírky/pokojský. Jako kdyby věděla něco víc než divák – a nebo prostě jenom neumí hrát. Je to ten typ klipů, kterej mám na pomyslný hranici 0 – 100% někde na 55%. Nerad tyhle hodnocení používám, ale v tomhle případě nevím jak jinak to říct.

Voodooyoudo – Polaroid /leden 2012/

Novinku nám letos přichystali i brněnští indie-rockeři s libozvučným názvem Vůdůjůdů. Mě se tenhle klip líbí. Je příjemně natočenej, záběry na hrající kapelu maj dynamiku, dívka v letních šatech a nadšená fotografka je taky fajn. Tenhle klip je o atmosféře a já jsem rád, že další naše kapela dokázala vytěžit z českýho světla působivý záběry. Timhle klipem i skvělou písničkou se pro mě Voodooyoudo stali domácí indie-rockovou kapelou evropskýho významu.

Hazydecay – Watching me /prosinec 2011/

To je zase nával testosteronu. Jsme přesvědčenej o tom, že tvrdá kapela může dělat silný klipy i bez vůně potu a macho póz. Když se tady navíc podíváte na nudnou kameru, jejíž dynamickej handicap dohání otřesný efekty a amatérskej střih, vznikne takovej ten typickej regionální „klípek“. Navíc mám problém se zpěvákem, kterej se neustále tváří jako Belzebub, kterej mi rozkope držku jenom za to, že se na něj podívám (a nebo něco špatnýho napíšu). Na konci klipu jsou „tradičně“ umístěný záběry z natáčení a nutno říct, že se ke klipu tak nehodí, že to jen podtrhává celkovej nevkus autorů. Takový to home video se vzpomínkou na to, že jsme kdysi měli kapelu. Btw. režisér klipu Vít Hradil dělal i obraz pro písničku In these days od Viki, kterej mi nepřišel tak špatnej.

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *