Ondřej Vratislav Vyšehradský

Smršť klipů 20.

06/02/2012 autor: OVV

Bros N Beasts – Every 2nd End /únor 2012/

I když mám výhrady ke zvuku písničky, výrazu kapely a výkonu zpěváka, přesto pořád cejtim, že na tý písničce něco je. Příjemně to šlape a odsejpá, má to výraznej refrén. Prostě mi to nějak v hlavě utkvělo. No – ale na ten klip se fakt kouká hrozně blbě. Dělalo se to ve spolupráci s TV Óčko a režie se chopil Braňo Kleberc. Natáčelo se v Roxy, tušim, že jsem zahlídnul i Rock Café a něco i ve Velký Lucerně a je docela cejtit, že koncept ani scénář moc promyšlenej nebyl. Měl to bejt nějakej koncertní časosběr? Nebo se chce kapela prezentovat klipem z „turné“? Provedení na mě dejchá strejcovskym stylem: „Hele kluci to nějak natočíme, nebojte, to bude v pohodě, já už těch klipů dělal hodně.“ Střih je totálně mimo – něco takovýho jsem fakt dlouho neviděl. Kde je zachycení rytmu písničky? Ty záběry kapely při čekání na koncert, kdy absolutně nikdo z nich neví, co má dělat a jak se má tvářit. Ty pseudopsychede­lický, pseudoepileptický a pseudoblairwit­chovský záběry odněkud ze sklepení. Ach jo.. No. Tohle se opravdu nepovedlo, ale bude se to vysílat na Óčku!

Barbora Poláková – Kráva /únor 2012/

Při koukání jsem si vzpomněl na dvě jména: Iva Pazderková a Hana Hegerová. První dotáhla k dokonalosti humor, o kterej se Barbora Poláková snaží a druhá dotáhla k dokonalosti českej šansón, o kterej se asi taky Bára snaží (byť v poněkud modernějším pojetí). Ne – je mi líto, ale tuhle bublinu opravdu nechápu. Mě to nepřijde ani vtipný, ani hezky udělaný a ani dobře zahraný. Zase ten starej dobrej prvoplánovej humor. Va – va.

Konflikt – To sme my /únor 2012/

Naprostá esence buranství, ale k tomuhle konzervativnímu žánru to asi sedí. Nejvíc mě baví, jak v punkový kapele drtí kytaru starej metloš. To je jak karikatura na Ozzyho z Comebacku, teda – – vlastně naopak. No a samozřejmě byste si měli všimnout, že spojení „konzervativní“ a „punk“ samo o sobě znamená jediný: „punk is dead“.

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *