Ondřej Vratislav Vyšehradský

Negero, Glitchtet, Wonderdust: Chapeau Rouge 16.2.2012

23/02/2012 autor: OVV

Na koncert jsem se nesmírně těšil. Jednak jsem se asi před půl rokem zamiloval do Glitchtet a pak mám hrozně rád Negero. Wonderdust jsem živě neslyšel nikdy, takže to byla dobrá příležitost k seznámení.

Jako první vystoupili právě Wonderdust. Jedná se o velmi zajímavou fúzi písničkářský indie-elektroniky a virtuózní kytarový onanie ala Steve Vai. Zpěvačka předvedla trochu nesmělej, leč roztomilej výkon, klučina za mašinkama pouštěl vybraný samply a kytarista Criz Bernat celou show pojal jako ukázku svejch instrumentálních schopností. Kladl jsem si otázku, jakej je vlastně koncept. Nápad je celkem sympatickej, ale myslim, že to písničkářství se s tou kytarovou smrští dost bilo a kapela si ještě musí pár věcí utřídit. Nicméně zabrouzdat na jejich BZ profil a poslechnout si singl Making Me Crazy byste asi měli..

Glitchtet sice nepředvedli lepší výkon, než před půl rokem, kdy jsem je slyšel prvně, ale rozhodně potvrdili svůj muzikantskej standard. Kapela spolu na pódiu žije. Líbilo se mi, jak ctěj dynamiku skladeb, což dělalo jejich set plastickej a zábavnej. Instrumentální trio je sice v klasickym složení, ovšem s nevšedním přístupem ke kompozici. Základem jsou samozřejmě bicí, který ženou dynamiku vpřed. Kytara i basa pak svym citlivym přístupem dotváří celkovou atmosféru a napětí. To mě opravdu bavilo – necejtil jsem, že by toho někdo bylo moc a jinde zase málo.

Vystoupení Negero pro mě bylo tak trochu zklamáním. Bylo slyšet, že kapela neměla svůj den. Nejvíc mi vadila nesehranost rytmiky. Kapela do sebe vůbec nezapadala, každej z muzikantů si tam tak nějak hrál to svý. To nejsou Negero, který bych si pamatoval z minulosti. Ale co, koncerty jsou lepší i horší. Rozhodně si dejte jejich novou desku >> http://bandzo­ne.cz/negero

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *