Ondřej Vratislav Vyšehradský

Smršť klipů 23.

28/02/2012 autor: OVV

Pankix – Sečna /únor 2012/

Dát tohle do konce mi dalo docela práci. Vlastně jsem na to koukal nadvakrát, ale přežil jsem to. A co mi na tom vadilo nejvíc? Hudba i obraz.. já tomuhle prostě nerozumim. Pankix už se pohybujou na scéně docela dlouho a teď přišli s novym zvukovym výrazem. Opět nicmoc. Cejtim v tom odkazy na českou novou vlnu poloviny 80. let, stejně tak kytarovky 90. let. Ale nemá to ani tak dobrý songy, není to ani dobře udělaný retro. Řikaj tomu indie-rock. Pojem to je širokej, tak to asi indie-rock bude, ale ten zvuk je tak rozplizlej, že není ani slyšet ta písnička.. jestli tam teda vůbec nějaká je. Co se týče nápadu klipu, tak slabý. Ta zpěvačka je sice docela rajcovní, ale text typu „jsem netečná tečna, otupělá sečna, rovnoběžka věčná, úsečka nekonečná“ mi ani za mák nepřijde sexy. Nějak nevim, co jinýho by na mě v tom klipu mělo fungovat.

High Five – Take a mirror /únor 2012/

Pro mě jednoznačně nejslabší song na EP funguje na koncertech skvěle. What a surprise, karbo! Takže kluci natočili na tenhle umělohmotnej šlágr klip. Já tak nějak úplně nevim, ale řikám si, že jejich fanoušci tomu budou určitě rozumět víc než já.

Voxel – V síti /únor 2012/

Hudba: Dalibor Cidlinský jr. Text: Ondra Ládek aka XindlX. Předně chci říct, že jako popovej singl mě to baví. Muzika se mi vryla do hlavy a text mi přijde super. Tohle je mladej českej rock-pop, kterej mě opravdu neuráží. Klip mi obrazově taky nepřijde špatnej, jen mám trochu problém věřit zpěvákovi jeho pózu. Textově je to přesná xindlovina, která mi od dob kolem Mamuta a Styků chyběla. Slova volně plynou a navíc je v nich zachycenej klasickej Ládkův kritickej akcent. Ale  je to kritika s nadsázkou. Žádný osočování nebo deprivování okolí. Prostě ruku na srdce – – kdo z nás internetovejch nerdů se v tom tak trochu nenajde?

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *