Ondřej Vratislav Vyšehradský

the.switch – Roxy, Praha 21.3.2012

23/03/2012 autor: OVV

Předkapelu jsem bohužel nestihnul. Bláhově jsem si myslel, že dorazit krátce před půl devátou bude stačit.. ale nestačilo.

Po krátký přestavbě pódia začal set the.switch. Jejich stage vypadala skvěle. Pekelná světelná show, jejíž součástí bylo i efektní svítící logo kapely. Místama jsem si řikal, že kdybych byl epileptik, asi bych ten koncert nepřežil. Dobře vypadalo i předsunutý pódium, na kterym byl zpěvák Štěpán v bližším kontaktu s obecenstvem, čehož aktivně celej koncert využíval. Až jsem měl pocit, že lidi prostě chtěj, aby je vyzval k hlasitýmu projevu. Že by to bez něj sami nezvládali. I zvuk byl v Roxy nečekaně kvalitní. Slyšel jsem čitelně a jasně každej nástroj a co víc, dokonce jsem i rozuměl deklamaci zpěváka – to je na Roxy zázrak! Po řemeslný stránce předvedla kapela naprosto bezchybnej výkon, což je v případě the.switch letitej standard.

Přes všechny pozitiva – vynikající stage, světla, výkon kapely i čitelnej zvuk – jsem měl z koncertu trochu rozpačitej pocit. Není to o tom, že bych nutně chtěl něco pohanět, ale skutečně jsem během vystoupení necejtil tu pestrou škálu drásavejch emocí, tu bezprostřední dravou energii oscilující mezi machismem a sebelitováním, kvůli který jsem se do kapely před lety zamiloval. Je to věc vkusu. Působilo to na mě všechno příliš chladně a vypočítavě. Otázkou ale je, na kolik ve mně tenhle pocit vzbuzovalo sterilní prostředí Roxy. Nejvíc na mě fungovaly starý skladby z alb Beautiful a Svit. Naopak skoro u všech z Na dosah I i II jsem byl zklamanej. Atmosférický skladby z třetího dílu mi přišly celkem fajn. Silně na mě zapůsobila hitová Hyena.

Celkově musim konstatovat, že jsem navštívil podařenej klubovej koncert vyzrálý kapely, která se nebojí divákům naservírovat něco novýho. Myslim tim jenom to, že the.switch nezůstali na místě a nebojí se ani pořádný a kvalitní vizuální show. Naplňujou tim moje představy o moderní rockový kapele a mě osobně tím trochu vynahrazujou to, co už v materiálu posledních tří EP tolik necejtim.

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *