Ondřej Vratislav Vyšehradský

Dirty Blondes, The Pooh, Gerda Blank: RockCafé, 6.4.2012

07/04/2012 autor: OVV

Včera jsem si potřeboval v RC vyčistit hlavu. Povedlo se a svý na tom měl i ostrej převejškovanej zvuk, kterej tak řezal do uší, že jsem na každý kapele moc dlouho nevydržel.

Gerda Blank jsou novozélanďani, který žijou v Brně. Předvedli poctivej zemitej rock´n´roll, co jde až na dřeň. Všechno sedělo jak mělo.

The Pooh hrajou v pěti a dost často se třema kytarama, což je docela nálet. I když bylo cejtit, že to nebyl „jejich“ koncert, předvedli kvalitní set. Jen se prostě kapely pořád drží starej problém. Na koncertě bylo slyšet trochu QOTSA, i když rozhodně míň než v minulosti. Myslim, že je to těma písničkama, který jsou sice dobrý, ale už poměrně starý. Přijde mi, že kapela tak nějak stojí na místě.. The Pooh snad letos vydají novou desku, jsem pln očekávání.

Dirty Blondes zrajou. Jejich rock´n´roll je veselej, energickej a bezstarostnej. Je to kapela, která chce pobavit, vyburcovat lidi k tanci a nutno říct, že na to jde dobře. Zpěvačka je vynikající frontmanka. Komunikuje s lidma, je neuvěřitelně charismatická a navíc sexy. To je koření, který kapelu naprosto odlišuje od ostatních, i když muzika Dirty Blondes není sama o sobě příliš originální a invenční. Ale zdá se, že o to jim ani nejde.. Je to prostě poctivej dravej rock´n´roll a včera to fungovalo skvěle.

Bez komentáře | Kategorie: hudební recenze. | Tagy:

Leave a Reply

Required fields are marked *