Ondřej Vratislav Vyšehradský

o útočících azylantech

25/07/2016 autor: OVV

Loni jsem tu psal, že bych problém migrační krize řešit nechtěl. Zaujímal jsem rezervovaný postoj a čekal, jak to celé dopadne. Po roce se sice podařilo příliv utečenců omezit, ovšem proces zisku azylu je zdlouhavý. Jak pro stát, tak pro žadatele. Německá vláda zaujímá naprosto liberální postoj a žadatelé se mohou naprosto volně pohybovat po zemi. Jen s tou prací to asi mají těžší, když nemají oficiální papír. Vláda jim ale zajišťuje ubytování – například v hotelech.

V Německu začíná situace nabírat na obrátkách. Předminulý týden útočil utečenec nožem a mačetou ve vlaku. V Mnichově Němec íránského původu postřílel desítku lidí v nákupním centru. Ve Stuttgartu další syrský mladík napadl mačetou skupinu lidí, jednu z nich, těhotnou Polku, zavraždil. O den později v Ansbachu v Bavorsku provedl syrský mládenec sebevražedný bombový útok na hudebním festivalu. Zranil 12 lidí, z toho 3 těžce.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jen jeden zmařený život spořádaného a nevinného obyvatele Německa je příliš vysoká cena za štědrou azylovou politiku. Ukázalo se, že Merkelová před rokem udělala chybné politické rozhodnutí a měla by z toho vyvodit patřičné důsledky. Pokud současný politický establishment nezmění kurz, nemůže se pak nikdo divit, že ve volbách dají lidé hlas alternativním řešením. A to to říkám velmi eufemisticky.

Bez komentáře | Kategorie: úvahy.

Leave a Reply

Required fields are marked *