Ondřej Vratislav Vyšehradský

Středověká Krčma – Brno, Česká 6

06/03/2011 autor: OVV

Kde se najít v cizim městě? V tědle chvílích se vždycky naladim na vlnu gastro-adrenalinu. Courali jsme se kolem Náměstí Svobody, kde nedávno brňáci vztyčili svůj originální Orloj, a můj náhodnej výběr padnul na Středověkou Krčmu v jedný boční ulici. Restaurace umístěná v zatuchlym sklepení nás moc nenaladila, ale něco mi řikalo, že když už ne jídlo, bude aspoň zážitek..

Personál byl samozřejmě oblečenej v „dobových oděvech“ a stejně „stylové“ bylo uvítání: No jen poďte.. Pivo jsem dostal v keramickym „korbelku“, horkej čaj servírovali v jakymsi „kalichu“ bez ouška a cukr přinesli v misce. Dokořeněno muškama..

Jídelní lístek je vřelý. Můžete si pochutnat na Neřesti Arcibiskupa Arnošta z Pardubic, Katově Směsi, Pochoutce šaška Vavrdy, Slasti Trubadůra z Kornelie (ano skutečně tam píšou u s kroužkem), Síle králů, Baště Komtura Ekka nebo Neřesti sv. Kateřiny a dalších zajímavejch pokrmech, respektive „krmní“. Dit si dala Cacarku (zelňačka, ovšem bez zelí) a já si vybral Dračí ocas..

Vepřová panenka pečená na jakýsi „bramborový slámě“ s česnekovou omáčkou.. Maso bylo suchý, což by dobře připravená panenka bejt neměla, brambory nedovařený a omáčku (po česneku ani stopy) a zeleninovou oblohu vidíte sami. Myslim, že steak neni plavec.. Jídlo mi přišlo podprůměrný (přesolený a přepepřený) a když k tomu připočtu ještě to, že jsem si bral příbor z keramickýho květináče, nemůžu říct, že bych na tu středověkou baštu ještě někdy zašel..

Závěrem už jenom fotka z místních WC. Myslim, že výmluvně ilustruje majitelův smysl pro humor..

1 komentář | Kategorie: osobní. | Tagy:

One Comment

  1. Pingback: Potrefená husa Starobrněnská. Brno | _karbo.

Leave a Reply

Required fields are marked *